توضیحات پروژه

شبیه سازی

حرم امیر المومنین (علیه السلام)

حرم امام علی(ع) محل دفن امیرالمؤمنین(ع) در نجف اشرف (عراق) است. به دلیل مخفی بودن قبر ایشان، امام صادق(ع) در سال ۱۳۵ق برای نخستین بار محل دفن حضرت را نمایان کرد. پس از آشکار شدن قبر، بناهای مختلفی بر روی این قبر در زمان‌های مختلف ساخته شد. عضدالدوله دیلمی و شاه صفی از جمله افرادی بودند که بناهای باشکوهی برای آرامگاه علی (ع) بنا کردند.

تا سال ۱۴۰۴ق افراد سرشناس بسیاری در حرم امیرالمومنین(ع) دفن شده‌اند. در سال ۱۴۰۴ق حکومت بعث دفن افراد را در حرم ممنوع اعلام کرد. در کتاب‌های مختلفی به اسامی مدفونان در حرم امام علی(ع) اشاره شده است.

حرم امام علی(ع) در عصر کنونی بنای بزرگ و باشکوهی است که شامل چهار در، ۵ ایوان، یک صحن بزرگ و یک روضه و ضریح است. بنای حرم بعد از سقوط صدام در عراق و حضور ایرانیان در حال پیشرفت و بزرگ شدن است. در سال‌های اخیر، صحنی بزرگ به نام صحن حضرت فاطمه(س) در قسمت غربی حرم، در دست ساخت است که فضای کلی حرم را تا ۱۴۰ هزار متر مربع گسترش می‌دهد. بسیاری از فقها و علمای شیعی در این بنا دفن شده‌اند.

توضیحات

تکنولوژی شبیه سازی امکان تجربیاتی از حضور در دنیای مجازی را فراهم آورده به طوری که کاربر خود را در آن فضا احساس می کند. شبیه سازی حرم امام علی (علیه السلام) با جزئیات دقیق توسط تیم آوین رسانه فیلم تهیه شده است.

جزئیات

شبیه سازی حرم مطهر حضرت امیر المومنین علی علیه السلام
زیارت مجازی حرم امام علی علیه السلام
زندگی نامه پر برکت حضرت امیر المومنین علیه السلام
زیارت بزرگان مدفون در حرم
تاریخچه حرم مطهر شامل صحن ، ضریح ، گنبد ، مناره ها به صورت سه بعدی می باشد
ساعت ها مداحی و روضه خانی
یک دوره کامل قرائت قرآن کریم
ادعیه وزیادت
استماع کلمات گوهر بار حضرت امیر المومنین علیه السلام (غرر الحکم)

تهیه شده در استودیو آوین رسانه

محصول ۱۳۹۶

عوامل تهیه:

«شبیه سازی حرم امام علی علیه السلام» با همکاری یک تیم ۵۰ نفره ساخته شده است.

مدیر فنی:

سید محمود صدیقی

تهیه کننده:

مجید اسماعیلی، حسین سلطانی

عکاس:

مشاور هنری: